Categories
 


Detailed information:

Okładka

1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsburgami Tom II Aspern

Author:Gill John
Title:1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsburgami Tom II Aspern
Publisher:Napoleon V 2017
ISBN/EAN:9788365855411
Cover:Miękka ze skrzydełkami
Category:Historia Archeologia
Price EUR:11.63 €
Price USD:12.82 $
 Temporarily unavailable

 

DESCRIPTION:

W drugim tomie swojej mistrzowskiej pracy o epickiej kampanii Napoleona w roku 1809, John H. Gill opisuje działania francuskiego cesarza, szukającego decydującego rozstrzygnięcia w wojnie przeciwko Habsburgom ? historia, której detale były rzadko przywoływane, szczególnie w pracach angielskojęzycznych.
Relacja rozpoczyna się od efektownego uderzenia armii francuskiej z Bawarii na Wiedeń doliną Dunaju i przedstawia pierwszą bezdyskusyjną porażkę Napoleona w bitwie pod Aspern ? Essling oraz straszliwą bitwę pod Ebelsbergiem, opisywaną przez jej uczestników jako najpotworniejszą z tych, w których kiedykolwiek brali udział.
To sugestywna i fachowo przedstawiona opowieść, która interpretuje tworzące ją wydarzenia zarówno na poziomie strategicznym, jak i z punktu widzenia pojedynczego człowieka; od decyzji o ruchach armii liczących ponad 100 tysięcy ludzi, do doświadczeń poszczególnych żołnierzy i cierpień ludności lokalnej.
?Kompletna historia ostatniej zwycięskiej wojny Napoleona? ? First Empire
?Dowód na to, że badania nad wojnami napoleońskimi są nadal w świetnej formie? ? Gary Sheffield, profesor Uniwersytetu w Birmingham.
?Raz jeszcze Jack Gill zwraca się ku tematowi, który zna tak dobrze ? wojnie roku 1809 z Austrią. Korzystając ze swojej szerokiej znajomości niemieckich, austriackich i francuskich wspomnień, dzienników, historii jednostek oraz oficjalnych raportów, przedstawia nam ostatnią zwycięską kampanię Napoleona ? Robert Burnham, redaktor The Napoleon Series.

Copyright © by International Publishing Service Sp. z.o.o. (new)

Mazowsze_logo
BMnet - tworzenie oprogramowania - 2004, 2009  Admin login