Categories
 


Detailed information:

Okładka

Ukraina smaków

Author:Redelbach Aniela
Title:Ukraina smaków
Publisher:Poznańskie 2014
ISBN/EAN:9788371779749
Cover:Twarda
Category:Kuchnia Diety
Price EUR:9.28 €
Price USD:10.23 $
 Temporarily unavailable

 

DESCRIPTION:

Pierwsza w Polsce książka poświęcona kuchni ukraińskiej!

W swojej debiutanckiej książce kucharskiej Ukraina Smaków Aniela Redelbach ? pochodząca z Wołynia zawodowa kucharka ? odkrywa przed polskimi czytelnikami bogactwo ukraińskiej kuchni. Tych, którzy do tej pory myśleli, że nasi wschodni sąsiedzi gotują i jedzą podobnie do nas, czeka niespodzianka: winegret, który nie jest sosem, zapiekanka, która jest ciastem, pyrogy, które nie mają nic wspólnego z pierogami i ikra ? bez rybich jajeczek.

?Na temat historii, języka czy polityki w kontekście polsko-ukraińskim trudno cokolwiek jeszcze dodać. Natomiast temat smaku, z którym ciągle spotykamy się w naszym codziennym życiu, jest niewyczerpany. Dlatego powstała ta książka ? zaproszenie do Ukrainy Smaków? - pisze we wstępie Autorka.

Kuchnia od A do Z
W Ukrainie Smaków znajdziemy około 50 przepisów kuchni ukraińskiej w aranżacji Anieli Redelbach. Zamieszczono tam propozycje przystawek do dania głównego, przekąsek na każdą porę dnia, a nawet zakąsek, które będą świetnym uzupełnieniem wszelkich trunków. W książce nie zabrakło oczywiście także dań głównych: zup, potraw mięsnych, rybnych i mącznych. Wisienką na torcie są słodkości ? wypieki i desery ? oraz tradycyjne nalewki. Przepisy z kuchni ukraińskiej to świetne urozmaicenie codziennego i świątecznego jadłospisu. Warto przekonać się osobiście, jakie efekty da eksperymentowanie z łączeniem potraw polskich i ukraińskich, choć wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się tu raczej harmonii niż dysonansu.

Uczta dla oka
Wszystkie przepisy w Ukrainie Smaków zyskały wspaniałą oprawę graficzną w postaci ?apetycznych? całostronicowych fotografii potraw przyrządzonych przez Anielę Redelbach. Co więcej, każdy przepis jest wzbogacony krótkim tekstem, który przybliża czytelnikom pochodzenie danej potrawy, jej znaczenie w ukraińskiej tradycji kulinarnej oraz związane z nią prywatne wspomnienia Autorki.

Kulturowy miszmasz
Aniela Redelbach pochodzi z Wołynia na Ukrainie, a od 10 lat mieszka w Polsce. Przyrządzania tradycyjnych ukraińskich potraw nauczyła się od babć i rodziców, a tajniki kuchni z różnych zakątków świata zgłębiła pod okiem najlepszych szefów kuchni. Sama również uczy ? prowadzi warsztaty kulinarne ? nie tylko ukraińskie, ale też francuskie, gruzińskie czy tajskie. Brała udział w ukraińskiej edycji programu ?Hell's Kitchen? i warsztatach Kuchni +.
Gotowanie jest dla niej niekończącą się przygodą ? ciągle podróżuje, odkrywając nowe smaki. Gdziekolwiek jedzie, uczy się przyrządzać lokalne potrawy i dosłownie ?od kuchni? poznaje nowe kultury. W kuchni jej podpoznańskiego domu przeplatają się akcenty ukraińskie, polskie i zupełnie egzotyczne. Do tego samego ma zachęcać jej debiutancka książka, dzięki której ? jak wierzy Autorka ? ukraińskie potrawy pojawią się na polskich stołach.

Copyright © by International Publishing Service Sp. z.o.o. (new)

Mazowsze_logo
BMnet - tworzenie oprogramowania - 2004, 2009  Admin login